Restaurants in Main Market

Smaczna włoska kuchnia
Masz ochotę smacznie zjeść? Spośród licznych możliwości, które proponuje europejska sztuka kulinarna warto zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Dlaczego? Otóż dlatego, że włoska kuchnia to mnogość aromatów, połączeń oraz duża dawka zdrowia.

Charakterystyczne włoskie smaki

Typowemu Polakowi włoska kuchnia, kojarzy się przede wszystkim z pizzą i makaronem oraz czasem z owocami morza. Podczas gdy włoskie dania to również takie smakołyki jak słodkie desery czy oliwki.

Popularne włoskie dania

Makarony są podstawą kuchni włoskiej. Włosi przyrządzają makarony w dziesiątkach form. Praktycznie trudno wyobrazić sobie składniki których nie można dołączyć do tej potrawy. włosi gotują Owoce morza, różne rodzaje mięs, np. jagnięce czy drobiowe oraz przeróżne przyprawy, sprawiają, że pasty nie mogą się znudzić.

Kolejnym charakterystycznym daniem jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch tylko ze starożytnej Grecji. Znana jest jednakże jako włoskie danie. Dobra pizza włoska powinna mieć cienkie ciasto oraz niezbyt duża ilość składników. Najpopularniejsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Krucha pizza to rozkosz podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być „fit”.

Włoskie jedzenie to znacznie więcej niż tylko pizza i makaron. To też risotto, gnocchi, minestrone i szeroki wybór słodyczy – np. granita czy panettone. Odwiedzając restaurację włoską nie warto zapominać o winie czy o wspaniałych serach- gorgonzoli, mozarelli i grana padano.
Zobacz film