Kraków – rozrost komunikacji dodatkowo przewozów miejskich

Najważniejszym spośród trudnych wyzwań w większości polskich miast jest transport. Polskie województwa nie są dostosowane do tak ogromnego natężenia ruchu, jaki został zapoczątkowany przez wzrost liczby aut na polskich drogach. Z tego powodu główną z najważniejszych inwestycji które powinno podjąć prawie każde miasto jest zainwestowanie środków w transport i komunikację. Drogi i komunikacja miejska to najważniejszy obszar, jaki pozwoli polepszyć zadowolenie mieszkańców a także poprawi całość infrastruktury Krakowa.

Na tle okolicznych gmin, inwestycje komunikacyjne w grodzie Kraka mocno się wybijają. Mieszkańcy w referendum wypowiedzieli się za metrem, ale przed tym jak metro powstanie, w komunikację autobusową i tramwajową oraz nawierzchnie drogowe trzeba włożyć sporo pieniędzy . Spośród bardziej istotnych decyzji finansowych warto wymienić:
całkowicie elektryczną siatkę autobusową – jedyną w Polsce,
innowacyjne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec PKP wraz z galerią handlową.
Oprócz tego, w planach miasto przewiduje inwestycje w przynajmniej kilka nowoczesnych połączeń pomiędzy już wybudowanymi połączeniami oraz remonty istniejących połączeń autobusowych oraz połączeń podmiejskich.
Mieszkańcy napraw nie znoszą – utrudnienia w poruszaniu się i dojazdach do pracy dają się im we znaki na co dzień. Warto zaś pamiętać, że bez napraw infrastruktura nie może być lepsza i by mieszkało się wygodniej, wymagać trzeba wytrwałości.centrum konferencyjne Kraków
Przekazywanie środków w komunikacje to nie tylko następne drogi, jak również doskonalszej odporności nawierzchnia jezdni, która będzie dłużej jak nowa i wytrzymała. ( kolejnym z takich wzorów jest odporna na ścieranie powierzchnia drogi na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka i na zachodniej jezdni Wadowickiej). Oczywiście, Kraków wymaga jeszcze kolejnych zmian i nowych pomysłów, by poruszało się po mieście dobrze. Nie tylko samochodem, ale też tramwajami. Ale widać wyraźnie, że wszystko jest na świetnej trasie do tego, by mieszkańcom mieszkało się tu zdecydowanie wygodnie i przyjemnie.