hydrolat na zaczerwienienia

Preparatynaturalne – dobrodziejstwo hydrolatów

hydrolat z liści czarnej porzeczki

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są entuzjastycznie użytkowane, albowiem mało w nich chemicznych dodatków, konserwantów, pigmentów oraz złośliwych substancji. Sprzyjają do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo wnikają w skórę oraz porządnie ją odżywiają.

naturalny hydrolat lawendowy

Czy należałoby wykorzystywać hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa lub ewentualnie roślinna, a adekwatnie element uboczny, jaki powstał w wyniku produkcji olejków eterycznych. Te preparaty naturalne można używać jako toniku do twarzy bądź dodawać go do produkcji domowych środków pielęgnacji. Nadają się szczególnie dla skóry wrażliwej, bo hydrolat działa o wiele łagodniej od samych olejków eterycznych. Wyśmienicie łagodzi cerę po depilacji lub gojeniu. Wolno nim rozcieńczyć szampon, czy dodać do płukanki do włosów w celu nasilenia działania. O takie kosmetyki naturalne jak hydrolat wolno wzbogacić krem do buzi używany na co dzień. Ułatwi to rozprowadzanie go na cerze i zapobiegnie zamykaniu porów. Używa się ich również do mieszania maseczek w proszku bądź rozcieńczania peelingów.

Jakie są plusy hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie regenerujące

Są one niesłychanie delikatne, wolno je wykorzystywać bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczania. Hydrolaty należy przystosować wedle ukochanego zapachu bądź właściwości rośliny, z której powstały.

hydrolat borowinowy

Preparaty naturalne a środowisko
Osoby używające preparatów naturalnych troszczą się nie wyłącznie o własną cerę, ale oraz o przyrodę. Tego typu artykuły do pielęgnacji nie są testowane na zwierzakach a ich produkcja nie zagraża środowisku.